E-ticaret çözümlerimiz

Hayata geçirmeyi planladığınız online iş modelinizi inceliyor, görüş ve önerilerimizi sizinle paylaşıyoruz.

Türkiyedeki internetin gelişimi ve genel istatistik bilgilere bakacak olursak:
Türkiyede 77 milyon kişiden 25 milyon u internet sık kullanabiliyor.
Avrupada internet kullanıcılarının yarısı  internet üzerinde alış veriş yaparken bunların %35 i internet üzerinden ödeme yapıyor.
Türkiyede bu oranlar daha düşük ancak bir orantı kurarsak online işlem yapanların sayısı 7-9 milyon civarında diyebiliriz.
Alışverişlerin yaklaşık  %30 u giyim ile ilgilidir.
Internet üzerinden yapılan alışverişlerde en önemli ilk 3 şey , hız, uygun fiyat ve zaman tasarrufudur.

Bir önemli istatistik bilgide  online işlemler önümüzdeki 3 yıl içinde bankaların toplam cirolarının %25 ine kadar ulaşacaktır. (Emre Güzer)
Yine Türkiyede bu sektördeki en deneyimli kişilerden biri olan Emre Güzer'e göre önümüzdeki yıllarda,
hediye alışveriş kuponları yerini kartlara yüklenen puanlara,
online alışveriş yapan tüketicilerin yönelimleri portal tarzında her ürünü satan e-ticaret siteleri yerine niş satış yapan sitelere bırakacak, (niş = belli bir alana yönelmiş, spesifik bir konuda uzmanlaşmış)
2012 de 25 milyar TL nin üzerinde bir online işlem hacmi olacak,

Alternatif ödeme yöntemlerinin artmasıyla sektörde %100 e yakın bir büyüme, yani daha fazla online satış yapan site olacak.
Online parekende alışveriş hacminin artması sonucunda büyük holdinglerde online pazara göz dikti. Büyük holdinglerin sektöre girmesiyle kar majlarında gerileme olması muhtemel.

Pazarda rekabet arttıkça başarıya ulaşmakta daha fazla bilgi gerektirir hale geliyor. Bu alanda iş geliştirenlerde kısa bir araştırmanın ardından aylık çok küçük ücretlerle başkasının sunucusu üzerinde online-mağaza açmanın ya da 1000 TL nin altında satılan e-ticaret siteleriyle bir yere varılamayacağını görebiliyorlar.

Online ürün satabilmek için yapılması gerekenleri tespit etmek, bunları uygulayabilecek bir altyapınız yoksa bir işe yaramayacaktır. E-ticaretin bütün kurallarını yerine getirebilecek bir altyapı kurmak, güncellemek, dinamik bir yönetim yapısı oluşturmak için size gereken tüm bilgi ve danışmanlığı sunacak bir partnere ihtiyacınız olacaktır.

Pek çok noktada karar almak, harekete geçmek, kampanya düzenlemek, fiyat politikası belirlemek vb.  Sitenebak e-ticaret çözümlerinin temelini oluşturan bu  hizmetleri ister firmada yetkilendirilmiş kişiye eğitim vererek isterseniz tek noktada anahtar çözüm webmasterlık hizmetlerimizi satın alarak uzun vadeli bir iş modeli oluşturabilirsiniz.

ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.