Sitenebak butik web çözümleri

Günümüzde web siteleri sadece şirketleri tanıtmak, adres ve telefon bilgilerini göstermek için kullanılmıyor. Artık web sitelerinde çok farklı uygulamalar, navigasyonlar, testler, hediyeli anketler, ve daha birçok paylaşımlar yapılabiliyor.

Bankalar online şubeler ile daha çok kişiye ulaşabiliyor, üniversite ve dersaneler uzaktan eğitim yapabiliyor, günlük faturalarınızı ödeyebileceğiniz servisler sunuluyor, e-devlet projesi kapsamında ise vatandaşlık işlemlerinizle ilgili birçok bilgiye ulaşıp işlemler yapabiliyorsunuz.

Bu hızlı gelişme beraberinde web siteleri üzerinden sunulan hizmetler konusunda da bir rekabet yaratıyor. Sizinde benzer ürün ve hizmet üreten firmaların web sitelerini incelemeli daha iyisini oluşturmak için gayret etmelisiniz. İçeriklerinizi güncel tutmalı, sezon değişikliklerine çabuk adapte olmalısınız. Dolayısıyla daha dinamik bir siteniz olmalı.

Sitenebak içeriği yönetilebilir dinamik web siteleri konusunda size profesyonel çözümler sunmaktadır.

Web siteniz üzerinden başarı sağlayabilmek için sitenizin hedefinize odaklı yapılması gerekir. Bunun için doğru analiz, doğru navigasyon, doğru içerik ve raporlama ya ihtiyacınız vardır.

Sitenebak web sitenizi size özel analiz yaparak içeriği dahil oluşturur. Bu hizmet sektör ve ürün analizi, danışmanlık, seo çalışması ve web sitesinin tasarım ve oluşturulması işlemlerini kapsar.

Web sitesi yaptırmak için nasıl hazırlık yapmalısınız?

Öncelikle web sitesinden neler elde etmek istediğinizi belirlemeli ona göre bir plan hazırlamalısınız. Sadece kurumsal kimliğinizi yansıtacak bir web sitesi ile bir pazarlama sitesi farklı şekillerde hazırlanmalıdır. Bunları biraz kategorilendirmek gerekirse genel olarak hazırlanacak içerikler;

- Firma Bilgileri, adresler, telefonlar, iletişim eposta adresleri, gerekiyorsa adres tarifi ve kroki

- Ürün ve hizmetlerin tanıtımı, resimleri, açıklayıcı özellikleri, benzerleri ile karşılaştırma tabloları gibi mümkün olduğunca geniş bilgi.

- Ürün resimleri, eğer geniş bir ürün yelpazesi varsa kolay erişim açısından kategorilendirilmiş ürün resimleri, eğer belli spesifik az sayıda ürün varsa da bununla ilgili mümkün olduğunca tüm özelliklerini yansıtacak kadar resim. Otomobil sitelerini buna örnek verebiliriz. Sürüş demoları, otomobilin içini gezebildiğiniz 3 boyutlu animasyonlar gibi.

- Yapılan işe göre hazırlanacak iş örnekleri, örnek proje açılımları. Eğer proje bazında hizmet veriyorsanız yani sattığınız ürün tek başına kurulup kullanılamıyorsa onunla ilgili iş akışı şemaları, örnek kullanım diyagramları gibi örnek projeler oluşturmalısınız.

- Firma hakkında bilgi, misyon, ilke tanıtım vs.

- Referanslar


Hedefe odaklı web siteleri oluşturmak konusundaki diğer makalelerimizi e-mail marketing bloğumuzdan inceleyebilirsiniz.